Asia Pond

SKUPINOVÁ VÝUKA

... malé vybrané skupinky, motivační atmosféra, výhodné kurzovné.

je pro mě vhodná?

Skupinová výuka je nejběžnější formát výuky. Ovšem v našem podání se jedná o pravidelnou dávku vědomostí v maximálně záživné formě, a to vše ve vybrané společnosti! Níže uvádíme všeobecné i specifické výhody našich skupinových lekcí:

Výhody

Dynamické a motivační prostředí

Jedna z hlavních předností skupinových lekcí – vidíte, že na to nejste sami! Jednou poradíte vy kolegovi, jindy zas on vám, a zároveň se učíte ze svých chyb. V některých skupinkách se časem vytvoří úžasná atmosféra díky různým osobnostem jednotlivých studentů. Toto může nejen velmi zpříjemnit společně trávený čas, ale často to může být i jedním z hnacích motorů dalšího studia. Takovou atmosféru není v silách lektora při individuální lekci vytvořit.

Výhodná cena kurzovného 

Nejste sami na studium, ale ani na placení. Ničemu neuškodí, když si obecné výklady poslechne více lidí. 

Poznáte další lidi se stejnými zájmy

Studium jazyka se dá přirovnat spíš k maratónu než ke sprintu – je to dlouhodobý proces, u kterého je potřeba vydržet. A pokud se obklopíte lidmi, kteří s vámi v něčem souzní, určitě se vám lépe “poběží”. Kdo ví, třeba přátelství vzniklá hodinách vydrží i po skončení kurzu.

Vyšší míra interaktivity

Věříme, že jazyk je třeba často používat, a to pokud možno v běžných životních situacích. Více studentů na hodině umožní lektorovi vytvořit cvičení, která se víc přiblíží reálným podmínkám užití jazyka.

Máte čas si i oddechnout

Určitě uvítáte, když veškerá lektorova pozornost nebude po celou dobu upřena jen na vás. Někdy je fajn jen tak sedět a poslouchat. I tak se ale budete učit – pozorováním a napodobováním, tedy tak, jak to dělají například nejmenší děti.

Vybraná společnost – naše specifikum!

Složení našich skupin je pro nás důležité. Před přijetím do skupiny proto vždy pečlivě zvažujeme, jestli zájemce zapadne do kolektivu – nejen úrovní jazyka, ale i studijním přístupem a dynamikou povahy. Chceme, aby příjemná a zdravě motivační studijní atmosféra zůstala jednou z hlavních předností našich lekcí. 

Malé skupinky – naše specifikum!

Víme, že jazyk se naučíte jen tehdy, když jej budete co nejčastěji používat. Proto je kapacita našich procvičovacích lekcí omezena na 6 osob. Věříme, že jen komorní skupinka spolustudentů vám umožní udělat v dohledné době udělat opravdový pokrok.  

neVýhody

Jako vše, i skupinová výuka má své nevýhody. Záleží na tom, jaké jsou vaše priority.

Tempo a obsah lekce budou přizpůsobeny všem

Při skupinové výuce nehrajete hlavní roli vy. Lektor musí výuku postavit tak, aby vyhovovala všem účastníkům. Potřeby skupiny mají přednost před vašimi osobními preferencemi.

Není možnost lekci zrušit

Jelikož se lekce zúčastňuje více lidí, jakmile se jednou dohodne termín, není možné jej zrušit nebo změnit.

Konkurenční prostředí

Již bylo zmíněno, že konkurenční prostředí pobízí k vyšším výkonům, ovšem na někoho to může mít spíš negativní vliv. Někdo raději studuje byť pomalejším, ale zato pohodlnějším tempem. 

V čem naše lekce vynikají?

Všichni víme, jak se nám učí nejlépe, které postupy na nás “zabírají”. Víte ale, jak se nejrychleji a nejefektivněji naučit čínsky? My ano! Jako nerodilí mluvčí jsme si sami prošli celým procesem studia čínštiny – od zcela začátečnické úrovně, kdy jsme o čínštině nevěděli vůbec nic, až po plně profesionální úroveň, na které čínštinu sami vyučujeme, tlumočíme, vedeme v ní obchodní jednání a překládáme čínskou literaturu. Víme tedy, co celá tato cesta obnáší a jak obtíže v jednotlivých fázích nejlépe překonat. Víme, co jsou největší obtíže a co naopak jako rodilý mluvčí češtiny můžete využít hned od začátku.

Že to zní až moc ideálně? Určitě nechceme, abyste kupovali zajíce v pytli, proto nabízíme první konzultační lekci ZDARMA. Tak neváhejte a kontaktujte nás co nejdříve! 

V současné době vyučujeme pouze on-line.

Toto opatření jsme zavedli v souvislosti s vypuknutím pandemie covid-19, ovšem s výukou v této formě máme zkušenosti již od roku 2012. Tehdy jsme odjeli studovat do Číny a potřebovali jsme najít řešení, jak pokračovat s našimi studenty i na dálku. Za tu dobu jsme v této oblasti nabrali bohaté zkušenosti a s klidem můžeme říci, že naše on-line lekce jsou již maximálně vyladěné. Výhody on-line výuky se nám a našim studentům posléze zalíbily natolik, že jsme s mnohými tuto platformu zachovali. Zcela největší výhodou je vysoká FLEXIBILITAbude vám stačit počítač (nebo i jen table či mobil) se stabilním internetovým připojením a můžete kdykoliv a odkudkoliv začít pronikat do tajů asijských jazyků. 

Kolik naše výuka stojí?

Aktuálně nabízíme níže uvedené skupinové kurzy rozdělené do tématických okruhů.

BALÍČKY SKUPINOVÝCH LEKCÍ

SEZNAMTE SE, ČÍNŠTINA!

Kurz UVOD-A: 9. 11. – 14. 12. 2021 | úterky 17:30

Kurz UVOD-B: 11. 11. – 16. 12. 2021 | čtvrtky 17:30

6 lekcí | 1 x týdně 60 minut | 3–6 studentů

 

DEADLINE pro přihlášení: 5. 11. 2021

 

Jste čínštinou zcela nepolíbeni a chtěli byste nakouknout pod pokličku nejpoužívanějšího jazyka světa? Nebo s ní máte zkušenost, ale je tomu už nějaký pátek a teď si vzpomenete leda na nǐ hǎo? Pak právě pro vás je tento kurz určen! V šesti lekcích vám vysvětlíme:

 • specifika studia čínštiny – dozvíte se, v čem se studium čínštiny liší od studia běžných západních jazyků a na co si dát pozor
 • fonetiku čínštiny – dozvíte se, jaké hlásky jsou v čínštině a jak nejlépe nacvičit jejich výslovnost;
 • pinyin – ukážeme vám, jak tento fonetický zápis čínštiny založený na latince číst, psát a jak ho nejlépe dále procvičovat
 • základních pomůcky pro studium čínštiny (aplikace, weby, metody) a jejich způsob používání
 • základní komunikační fráze – lekce 1 (Hodina začíná) a lekce 2 (Seznamování) z učebnice Instantní čínština

ÚVOD DO ČÍNSKÉHO PÍSMA

Kurz PISMO-A: 8. 11. – 13. 12. 2021 | pondělky 18:00

Kurz PISMO-B: 10. 11. – 15. 12. 2021 | středy 18:00

6 lekcí | 1 x týdně 60 minut | 3–6 studentů

 

DEADLINE pro přihlášení: 5. 11. 2021

 

Vždycky vás fascinovali čínské znaky? Chcete vědět, jak toto nejstarší kontinuálně používané písmo funguje? Pak se přihlaste na tento kurz, který vám poskytne veškeré základní vědomosti potřebné pro další studium čínských znaků. V šesti lekcích se naučíte: 

 • jak čínského písmo funguje 
 • jak přečíst jakýkoliv čínský znak 
 • jaký je rozdíl mezi zjednodušenými a tradičními znaky 
 • jak se rychle naučit nové znaky 
 • jak psát čínské znaky na klávesnici (mobilu i počítače) 
 • jak psát čínské znaky ručně

chci se zeptat

请问!

Nejste si jisti, který kurz zvolit? Máte přání na jiný obsah lekcí? Nebo se chcete jen na cokoliv zeptat? 

Tyto stránky využívají malých pomocníků jménem cookie. Užíváním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich použitím.